۱۳۹۸/۰۸/۲۲
قوانین و مقررات اختصاصی سامانه طلاپرداز

کلیه فعالیت های طلاپرداز بر اساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.
عضویت در این سامانه به معنای پذیرش تمامی قوانین و مقررات می باشد
مقررات و شرايط عمومي ‌و اختصاصي عضويت :
1- مشتري از امكانات فروشگاه اينترنتي بايد طبق ضوابط و مقررات سایت طلاپرداز استفاده نمايد.
2- با انصراف و اعلام كتبي مشتري به طلاپرداز و يا عدم رعايت مقررات سيستم خرید و فروش اينترنتي ، مشتري از عضويت در سيستم خارج مي‌شود و طلاپرداز مي‌تواند شناسه كاربري مشتري را غيرفعال نمايد.
3- احراز هويت مشتري شخص حقيقي متعهد است ابتدا از طريق سايت طلاپرداز نسبت به ثبت نام اولیه اقدام و سپس با آپلود کارت ملی و شناسنامه خود در پنل کاربری خود مشخصات شناسنامه‌اي خود را به صورت صحيح و كامل همراه با مدرك هويتي معتبر به شرکت اعلام نمايد. شرکت از طرق متعارف صحت هويت مشتري را احراز و مراتب را به مشتري اعلام خواهد كرد. (لازم به توضیح است که به منظور خرید و فروش طلا و تحویل طلا تکمیل مدارک فوق الزامی است.) 4- براي هر مشتري با کدملی فقط يك حساب کاربری ثبت خواهد شد و سيستم از ثبت درخواست هاي تكراري جلوگيري خواهد نمود.
5- افراد به هنگام ثبت نام قادر خواهند بود نمونه ای از عکس پرسنلی و تصویر امضاء خود را از بخش مربوطه ارسال کرده و در اختیار شرکت قراردهد تا در زمان تحویل طلا به صورت حضوری هویت شخص را مشخص نماید.
6- طلاپرداز پس از تائیدیه واریز وجه و ارسال درخواست تحویل طلا از سوی کاربر با حضور مشتری در مغازه به همراه اصل شناسنامه ، کارت ملی و کد رهگیری دریافتی از سایت ، طلاها را تحویل مشتری می دهد. (طلاها فقط به شخصی که در سامانه ثبت نام انجام داده و احراز هویت شده است تحویل می گردد.)
7- مسئوليت حفظ و مراقبت از شناسه كاربري و کلمه عبور منحصراً بر عهده مشتري خواهد بود و طلاپرداز از اين جهت مسئوليتي نخواهد داشت.
8- در مواردي كه طلاپرداز بنا به عللي از قبيل خرابي دستگاه هاي كامپيوتري ، قطعی اینترنت و خطوط ارتباطي ، رويدادهاي اجتناب ناپذير ،صدور بخشنامه هایی از سوی بانک مرکزی و یا ارگان های دولتی و هرآنچه كه خارج از كنترل باشد قادر به ارائه خدمات نباشد مسئوليتي متوجه طلاپرداز نخواهد بود. لازم به توضیح است که در چنین شرایطی افراد با مراجعه حضوری به دفتر مرکزی طلاپرداز می توانند نسبت به فروش و یا تحویل طلا خود اقدام نمایند.
9- چنانچه مشتري بصورت غير مجاز قصد ورود به سيستم را داشته و يا بمدت 6 ماه از سيستم استفاده نكند شناسه كاربري وي توسط طلاپرداز غير فعال مي‌گردد .
10- طلاپرداز مي‌تواند كليه موضوعات مشكوك و اطلاعات مربوط به اشخاص مظنون به سوء استفاده از سيستم را به مقامات انتظامي ‌و قضائي اعلام دارد تا تحت پيگرد قانوني قرار گيرند.
11- چنانچه مشتري شرايط و مقررات سيستم و يا ساير قوانين طلاپرداز را رعايت ننمايد طلاپرداز مي‌تواند علاوه بر موارد قانوني ، هر زمان و بدون اطلاع قبلي شناسه كاربري مشتري را غير فعال نمايد .
12- طلاپرداز هيچگونه مسئوليتي در قبال خسارت و زيانهاي وارده به مشتريان در اثر افشاء شدن شناسه كاربري و کلمه عبور از سوي خودشان بعهده نخواهد داشت.
13- چنانچه بين طلاپرداز و مشتـري در خصوص محتـواي اطلاعـات ارسالي و يا عمليـات انجام يافته روي آن اختلاف نظري باشد، اسناد دفاتر ، گزارشات و همچنين عمليات الكترونيكي ضبط شده در فايلهاي سيستم كامپيوتري طلاپرداز و بانک هائی که شرکت دارای حساب در آن ها می باشد در مقابل ادعاي مشتري سند و دليل معتبر خواهند بود و مشتري حق هرگونه اعتراض ادعايي را تحت هر عنوان كه باشد از خود سلب مي‌نمايد. (از قبیل ثبت نادرست قیمت ها، تاریخ انجام معامله و ....)
14- در صورت فوت یا حجر هر یک از اعضاء، حساب کاربری وی مسدود می گردد و پس از طی مراحل قانونی وجه حساب مسدودی به وراث یا قیم وی مسترد می گردد.
15- در حال حاضر، مشتري حقوقي امکان برداشت و انتقال وجه از حساب به هر نحو را ندارد.
16- درخواست خرید ، فروش و تحویل طلا پس از تائید کاربر قطعی می باشد و قابل انصراف نیست.
17- شرکت طلاپرداز متعهد است در شرایطی که قیمت ها نوسانات شدید دارد نیز اقدام به خرید و فروش نماید.( به غیر از شرایط بند 8)
18- با توجه به شرایط نوسانات قیمتی در مواقعی که این نوسانات هیجانی و غیر عادی می باشد اختلاف خرید و فروش به حداکثر 50هزار تومان افزایش می یابد.(در مواقعی که شاید صرافی های دیگر اقدام به خرید و فروش ننمایند.) اما در مواقع عادی اختلاف بین خرید و فروش بین هزار تومان تا 5 هزار تومان می باشد.
ماده 10 قانون مدنی: قرادادهای خصوصی نسبت به کسانی که آن را منعقد نموده اند درصورتیکه مخالف صریح قانون نباشد نافذ است.
ماده338 قانون مدنی: بیع عبارت است از تملیک عین به عوض معلوم.
ماده 219 قانون مدنی: عقودی که بر طبق قانون واقع شده باشد بین متعاملین وقائم مقام آنها لازم اتباع است مگر اینکه به رضای طرفین اقاله یابه علت قانونی فسخ شود.
ماده 5 قانون تجارت الکترونیک :هر گونه تغییر در تولید، ارسال، دریافت، ذخیره و یا پردازش داده پیام با توافق و قرارداد خاص فیما بین طرفین معتبر است.

ساعت کاری مجموعه طلاپرداز
1- تمامی مشتریان از شنبه تا پنجشنبه از ساعت 11:30 الی 19:00 برای کالاهای بازار داخل و اونس جهانی به صورت 24 ساعته از بامداد دوشنبه تا بامداد شنبه امکان انجام معامله را در سیستم الکترونیک طلاپرداز دارند و در خارج از ساعات فوق امکان انجام معامله وجود ندارد.
2- افراد پس از تائیدیه واریز وجه به حساب شرکت می توانند طلا خریده شده خود را پس از ثبت درخواست تحویل کالا در سامانه و پس از 2 روز کاری با حضور در دفتر مرکزی با ارائه کد رهگیری و اصل کارت ملی ، طلا خود را تحویل بگیرند.
* ساعت مراجعه جهت دریافت طلا(مثقال ، گرم 18 عیار و گرم 24 عیار) همانند ساعت کاری فروشگاه می باشد.(شنبه تا چهارشنبه 11 الی 16 و پنجشنبه ها 11 الی 13)
توجه: برای دریافت طلاهای خریداری شده که به صورت آبشده می باشند بین 1 تا 5 روز زمان نیاز است تا طلای خریداری شده شما به وزن دلخواه شما برایتان برشکاری شود.
3- امکان انجام معاملات در روزهای تعطیل وجود ندارد مگر آنکه اطلاعیه های طلاپرداز در شبکه های مجازی یا سامانه منتشر گردد.